Gyakori kérdések a színtanácsadással kapcsolatosan
Általában 90-120 percet vesz igénybe, ha így tervezel az reális.
Ez igazán változó lehet. Egyes vendégeknél könnyebb, más vendégeknél nehezebb a színbesorolás, amely befolyásolja, hogy hány színkendővel kell dolgoznom, a közel 100 kendő közül. Általánosságban azonban elmondható, hogy 40-50 színkendő felhelyezése elegendő a színbesoroláshoz. Ezek után további kendőkkel végig nézzük vendégem kedvenc színei közül a számára ideális árnyalatokat, tónusokat.
Feltétlenül, ez a lényeg. A színszakértőnek nem az a feladata, hogy meggyőzze a vendéget arról, hogy milyen színek állnak számára jól. A feladatom elérni az „AHA” élményt, hogy a vendégem lássa és átélhesse saját színeinek a felfedezését. Az a színtanácsadás, ahol ez az érzés őszintén nem köszönt be, nem hiteles. Amíg a vendég nincs erről meggyőződve, nem érhet véget a tesztelés.
Amíg nem vagy összhangban magaddal és saját színeiddel, érezni fogod ennek a hiányát és hátrányait. A diszharmónia nem kelt jó benyomást. Ha előnytelen színeket alkalmazunk nem tud érvényesülni rajtunk az, ami igazán szép, mert eltompul, s emiatt az előnytelen hatás fog érvényesülni. Amennyiben tudatosan használod azokat a színeket, amelyek jól állnak, üde, harmonikus, kellemes benyomást adhatsz megjelenésednek.
A fő típusod nem fog megváltozni, tehát, ha tél típus vagy az változatlan marad, ebben az esetben ez azt jelenti, hogy a hideg, sötétebb színek állnak általánosan a legelőnyösebben. Ez marad. Azonban az előfordul, hogy a nyaralás alatt bebarnul a bőröd, kivilágosodik a hajad, ilyenkor más tónusok is jól állhatnak – ilyenkor általában az élénkebb színek is fel tudnak sorakozni a palettán.
A színtípusunkat az eredeti színeink határozzák meg, mint a bőrszín-tónusa, az eredeti hajszín, szemszín – sokat elárul a szemfehérje szín is, továbbá ide tartozik még az ajak színe, valamint az eredeti fogazatunk színezete. A természet harmóniában alkotott meg minket. Az alaptípusunk nem fog változni. Ez azt jelent, ha valakinek a hideg színek állnak jól, akkor ez megmarad. Így van ez a meleg színekkel is. Az altípusunk viszont változhat, ez azt jelenti, hogy a színtónusunk finomodhat.
Nem. A színelmélet nem az időjárás hőmérsékletéből indul ki, hanem az évszakok bizonyos jellegzetességeiből. Tudom, ez esetben egy kissé becsapos és ebből adódik néhány félreértés is. Színtanácsadáson úgy magyarázom el, hogy gondolj a nyári fagyi színeire, amelyek olyan finom hideg színek, mint például a pisztácia, zöldalma, menta, citrom (halvány-sárga) eper (halvány rózsaszín)…többek között ezek a színek alkotják a nyár finom ám hideg színeit.